Контакты:
Телефон: +380 (44) 581-15-51
E-mail: office@gramatskiy.com
Skype: GramatskiyLawFirm
Адрес:
Украина, 01001, г. Киев,
ул. Михайловская, 16
этажи 2-4
UKR RUS ENG
АФ "Грамацкий и Партнёры"
Контакты:
Телефон: +380 (44) 581-15-51
E-mail: office@gramatskiy.com
Skype: GramatskiyLawFirm
Адрес:
Украина, 01001, г. Киев,
ул. Михайловская, 16
этажи 2-4

Публикации

Аналитика. Статьи. Комментарии.

Подавать процессуальные документы в суд теперь стало проще. Блог на сайте «ОБОЗРЕВАТЕЛЬ», 13.12.2016

Опубликовано 13.12.2016 Денис Богинич

Про це повідомив ВГСУ на офіційній веб-сторінці суду. Так, серед інших електронних сервісів, доступних в Кабінеті електронних сервісів на веб-сайті Міністерства юстиції України та на веб-сайті порталу державних послуг http://www.igov.org.ua (сплата судового збору онлайн, надсилання процесуальних документів електронною поштою учасникам судового процесу тощо) з’явився новий електронний сервіс, а саме можливість подання процесуальних документів до ВГСУ в режимі онлайн учасниками судового процесу. Данною послугою можна скористатися з будь-якого куточка світу, для цього достатньо мати необхідні документи в електронному вигляді та доступ до мережі Інтернет. 

Процедура подання процесуальних документів в режимі онлайн є наступною:

Першочергово необхідно зайти на офіційний веб-сайт ВГСУ http://www.vgsu.arbitr.gov.ua/ та натиснути на банер із блакитним логотипом IGov або пройти авторизацію безпосередньо на веб-сайті порталу державних послуг http://www.igov.org.ua, після чого перейти за посиланням "Послуги бізнесу" - "Подання процесуальних документів у відкритому касаційному провадженні". Увійти в систему Igov або у систему Кабінету електронних сервісів можливо за допомогою BankID, а також використовуючи для підпису документів електронний цифровий підпис.

Наступним кроком є завантаження зразку (сертифікату) електронного цифрового підпису та зазначення необхідних персональних данних про особу,  учасника судового процесу, в інтересах якого подаються документи, номер судової справи, назва та кількість таких документів. 

Завантаживши необхідні документи, а також додатки до них (у разі наявності останніх), попердньо підписанні електронним цифровим підписом (кожен документ окремо), необхідно натиснути на кнопку "Замовити послугу" та скріпити звернення електронним цифровим підписом Користувача. 

Після опрацювання документу співробітниками ВГСУ на електронну пошту заявника надійде електронне повідомлення.

На даний час вказаний сервіс функціонує лише у ВГСУ та передбачає можливість подання клопотань, пояснень тощо. Будемо сподіватися, що у недалекому майбутньому вищезазначену ініціативу ВГСУ підтримують і інші суди всіх юрисдикцій, чим полегшать роботу всім учасникам судового процесу.

Для подання вищезазначених документів тепер немає необхідності витрачати свій час прибуваючи безпосередньо до суду або до відділень поштового зв’язку та заповнюючи чималу кількість документів щодо такого відправлення (опис, рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення тощо). Достатньо здійснити всі вищенаведені дії і направлений документ буде отриманий судом.

Проте, виникає правомірне питання, чи приживеться дане нововведення у всіх куточках країни однаково. В будь-якому випадку, в реаліях сьогодення, перехід на електронний документообіг є лише питанням часу. Головною метою такого переходу є налагодження процесу оперативного обміну інформацією в електронному вигляді між судовими установами, учасниками судового процесу, а також іншими державними структурами з метою  забезпечення швидкого, та головне, зручного доступу громадян до правосуддя.

За останні кілька років Україна зробила чималий крок у вирішенні даного питання. Створення проекту «Електронний суд», відкриття порталу державних послуг, кабінету електронних сервісів є нічим іншим, як намаганням Держави вийти на новий рівень надання електронних послуг. Такі послуги, як отримання від суду процесуальних документів у електронному вигляді та надсилання судових повісток у вигляді SMS-повідомлень поступово набирають популярності серед учасників судового процесу. Закономірно, на даний час є чимало проблем в реалізації надання таких послуг, проте є сподівання, що в найближчому часі будуть проведені роботи над помилками, а знайдені проблеми будуть виправленні. Зазначена мета повинна бути досягнута, оскільки результат переходу на електронний документообіг дозволить зменшити фінансові та часові витрати, а саме головне буде сприяти учасникам судового процесу в реалізації їх права на доступ до правосуддя.
 

Назад

^